17 december 2013 om 11:25
< 1 min lezen

Stijging in aantal verkochte woningen

(Novum) - Het aantal geregistreerde verkochte woningen is in november zowel ten opzichte van een jaar eerder als ten opzichte van oktober toegenomen. Dat blijkt uit dinsdag gepubliceerde cijfers van het Kadaster.

Het Kadaster registreerde in november 10.576 verkochte woningen. Dat waren er 7,6 procent meer dan in november vorig jaar, en 6,5 procent meer dan in oktober.

Alle typen woningen vonden meer aftrek in november. Ten opzichte van een jaar eerder steeg het aantal verkochte appartementen met 11,2 procent het meest. Ten opzichte van oktober waren vooral tussenwoningen met een stijging van 7,8 procent populairder.

Per provincie lopen de groeicijfers flink uiteen. Ten opzichte van een jaar eerder daalden de verkopen zelfs in Limburg (-3,7 procent) en Zeeland (-8,2 procent). In Friesland werden ruim negentien procent meer huizen verkocht dan een jaar eerder.

Zeeland zag in november ook ten opzichte van een maand eerder de verkopen dalen, met twee procent. Ook in Drenthe namen de verkopen af, met 4,6 procent. In Flevoland werden daarentegen juist een kwart meer huizen verkocht dan in oktober.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    EIB: ‘Locatiekeuze bepaalt voortgang woningbouw’

    23 december 2025 om 14:14
    • Woningbouw

    Woningen sneller verkocht op Funda in 2025

    11 december 2025 om 10:06

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht