Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Maatschappelijk verantwoord ondernemen en teambuilding? Vrijwilligerswerk in het buitenland!

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 8 min
location_on [xx]km
Ook in 2014 organiseert IBO-Nederland allerlei vrijwilligersprojecten in het buitenland. Al sinds 1957 is IBO-Nederland op non-profit basis aan het werk om jaarlijks enkele honderden vrijwilligers naar hulpprojecten te sturen in Europa, maar ook daarbuiten. Op deze projecten wordt geholpen met het bouwen van klaslokalen, weeshuizen, opvangcentra, tehuizen voor ouderen of gehandicapte kinderen en worden de vrijwilligers bijvoorbeeld ingezet op een van de sociale hulpprojecten. 

De laatste jaren wordt maatschappelijk verantwoord ondernemen voor steeds meer organisaties en bedrijven een belangrijk doel, zo niet de norm, omdat ze een bijdrage willen leveren aan de maatschappij door anderen te helpen en omdat ze bijvoorbeeld het milieu niet teveel willen belasten. Bij steeds meer bedrijven staat duurzaamheid dan ook hoog op de agenda. Daarnaast is teambuilding binnen veel bedrijven van groot belang. Er worden allerlei activiteiten ontplooit om de onderlinge samenhang in het team te vergroten om hierdoor de productiviteit van het team een impuls te geven.

IBO-Nederland biedt uw bedrijf de mogelijkheid om deze twee doelen te combineren. Zo organiseren we naast individuele vrijwilligersprojecten ook op maat gemaakte projecten voor bedrijven en groepen. Deze bedrijven en groepen gaan dan naar een project om samen met collega’s te helpen aan een maatschappelijk relevant doel. Dit is niet alleen goed voor het doel, maar ook voor de onderlinge samenwerking en het opdoen van nieuwe (culturele) ervaringen en saamhorigheid.

Een voorbeeld van een bedrijf dat aan onze projecten deelneemt is AAFM uit Eindhoven. In het voorjaar van 2014 gaan medewerkers dit bedrijf naar Polen om uiteenlopende werkzaamheden te verrichten voor de stichting Celestyn, een opvangtehuis in Polen waar meer dan 400 kinderen en volwassen met een beperking worden opgevangen.. Denk hierbij aan kleine en grote (ver-)bouwklussen. Er is teveel werk om op te noemen én er zijn hierdoor genoeg redenen om zoveel mogelijk mensen enthousiast te maken om mee te doen. Medewerkers kunnen een steentje bijdragen door mee te gaan als vrijwilliger of door (financiële) middelen in te zamelen om het project mogelijk te maken. In de zomer van 2010 is een groep architecten van De Jong Gortemaker Algra architecten uit Rotterdam met IBO-Nederland naar het dorpje dorpje Arllat in Kosovo vertrokken om daar te helpen met het opknappen van een basisschool die tijdens de oorlog zwaar beschadigde is. Een ander voorbeeld is Burghouts uit Nijmegen. Dit bedrijf is op een project in Bulgarije geweest waar onder andere toiletvoorzieningen in een Roma dorp  gebouwd werden.

Al met al worden deze projecten door de vrijwilligers als een fantastische ervaring gezien. Het onderdompelen in een andere cultuur, het écht iets voor een ander kunnen betekenen en het samenwerken met collega’s is een combinatie die je elders niet snel vindt.

Ook uw bedrijf is ongetwijfeld geschikt voor het deelnemen aan een project. We hebben bouwprojecten, maar ook projecten op sociaal en ecologisch gebied. Het teambuildingsaspect en het maatschappelijk ondernemen sluit vrijwel perfect aan bij de IBO gedachte. We kunnen voor uw bedrijf een project op maat organiseren. Voor meer informatie kunt u kijken op www.ibo-nederland.org of mailen naar info@ibo-nederland.org.

Nationale Bouwgids / Ibo Nederland

14 mei '25 ( 8:28)

Vergunningen voor tijdelijke woningen stijgen fors in 2023

Om het woningtekort tegen te gaan komen er in Nederland steeds meer tijdelijke huizen bij, zoals containerwoningen, kant-en-klare flexhuizen of kantoren die zijn omgebouwd tot tijdelijke studio's. Vorig jaar is voor meer dan 6000 van deze woningen een vergunning verstrekt. Dit zijn bijna drie keer zo veel als in 2020, heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) uitgezocht. In 2023 ging het nog om ruim 4000 vergunningen.

30 april '25 ( 9:42)

Branche vreest hogere afvalheffing voor Nederlanders

Nederlanders gaan meer afvalstoffenheffing betalen doordat de CO2-heffing voor verbrandingsinstallaties wordt verhoogd. Hiervoor vreest de Koninklijke Nederlandse vereniging voor afval- en reinigingsdiensten (NVRD).

30 april '25 ( 8:32)

Nederlandse huizenmarkt relatief betaalbaar binnen EU, aldus ABN AMRO

De Nederlandse huizenmarkt is relatief betaalbaar vergeleken met andere Europese landen, meldt ABN AMRO in de Woningmarktmonitor. De huizenprijzen in Nederland zijn de afgelopen twintig jaar sterk gestegen en de betaalbaarheid van woningen is verslechterd, maar niet zo uitzonderlijk sterk als in andere EU-landen. Volgens woningmarkteconoom Mike Langen is Nederland ondanks de problemen een van de betaalbaardere koopmarkten in de EU.

15 april '25 ( 8:32)

TNO: meertaligheid leidt het vaakst tot misverstanden in bouw en landbouw

Meertaligheid op de werkvloer leidt het vaakst tot misverstanden in de bouw, landbouw en industrie. Dat meldt TNO op basis van de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden, die het onderzoeksinstituut heeft uitgevoerd samen met het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

11 april '25 ( 8:42)

Verkoop nieuwbouwwoningen stijgt met bijna 40 procent

Het aantal verkochte nieuwbouwwoningen is in het vierde kwartaal van vorig jaar met 38 procent toegenomen tot 8500 vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder. De prijzen van nieuw gebouwde koopwoningen stegen met 4,8 procent, volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster.

10 april '25 (14:37)

Verhuurders verkochten voor miljarden aan huurwoningen, blijkt uit studie

Verhuurders hebben vorig jaar voor 14,2 miljard euro aan huurhuizen verkocht. Dit meldde NVM-dochteronderneming brainbay donderdag na onderzoek over het zogenoemde uitponden. Dat houdt in dat verhuurders een woning verkopen nadat de huurders zijn vertrokken. In 2024 gebeurde dit volgens de studie bij zo'n 37.000 huizen.

21 maart '25 ( 8:40)

Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging zwakt af

De prijzen van bestaande koophuizen op de krappe woningmarkt zijn vorige maand opnieuw gestegen, maar wel iets minder hard dan in de maanden daarvoor. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster kostte een huis in februari gemiddeld 10,6 procent meer vergeleken met dezelfde maand vorig jaar.

12 maart '25 ( 8:38)

Rabobank verwacht meer woningverkopen en aanhoudende prijsstijgingen

De huizenprijzen in Nederland gaan ook dit jaar en volgend jaar verder omhoog, verwacht het economische bureau van Rabobank. Het aantal woningverkopen neemt eveneens toe, doordat steeds meer woningbeleggers voormalige huurwoningen te koop zetten.

11 maart '25 ( 9:13)

ING: Huiseigenaren zitten niet te wachten op overheidsinmenging bij verduurzaming

Woningeigenaren willen niet dat de overheid zich bemoeit met de verduurzaming van hun woning en hoe ze omgaan met de energietransitie. Ze hebben het liever zelf voor het zeggen, staat in een woonrapport van ING.

11 maart '25 ( 9:05)

Energiemonitor: huishoudens hebben groot potentieel voor extra stroomopwekking

Als overheid, netbeheerders en ontwikkelaars meer samenwerken kan nog veel meer hernieuwbare energie worden opgewekt, stelt klimaatstichting HIER, die naar allerlei initiatieven kijkt van burgers die samen stroom opwekken. Burgerprojecten met onder meer zonneparken, zonnedaken en grootschalige batterijen wekken samen stroom op voor een half miljoen huishoudens. "Maar het hadden er misschien wel 1 miljoen kunnen zijn", stelt Gijs Termeer, directeur bij HIER.