4 juni 2014 om 11:50
< 1 min lezen

‘Corporaties verwachten minder te bouwen’

(Novum) - De bouw van nieuwe woningen voor corporaties loopt ook volgend jaar nog terug. Dat verwachten althans de grootste woningcorporaties van Nederland, zo meldt vakblad Cobouw dinsdag op basis van bouwprognoses. De corporaties denken in 2015 zo'n zesduizend nieuwbouwwoningen nodig te hebben, een afname van vijf procent in vergelijking met dit jaar.

De vooruitzichten van de 23 corporaties, verenigd in koepel De Vernieuwde Stad, komen daarmee niet overeen met die van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). Dat onderzoeksbureau rekent er juist op dat de bouwsector volgend jaar zo’n vier procent meer huizen mag bouwen. EIB doelt daarbij overigens op alle woningen, niet alleen die bedoeld voor corporaties.

Ook de Rabobank voorzag anderhalve maand geleden al het aantrekken van de bouwproductie in 2015. Wel is de bank iets voorzichtiger, met een groeiverwachting van tweeënhalf procent. Van de corporaties hoeft die groei echter niet te komen, zo schrijft Cobouw. Voor dit jaar verwachten corporaties een productiedaling van 33 procent.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Heijmans ziet verkoop stijgen, maar stedelijke projecten stroef

    31 oktober 2025 om 09:04
    • Woningbouw

    Vervangspijt bij nieuwe vloeren: vijfde van kopers overweegt snelle vervanging

    29 oktober 2025 om 09:03

Aankomende evenementen

03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel