6 februari 2015 om 10:41
< 1 min lezen

Huren in Amsterdam fors omhoog

(Novum) - In Amsterdam zijn de huren van woningen in de vrije sector in een jaar tijd tot ongekende hoogte gestegen. In het vierde kwartaal van het afgelopen jaar betaalden huurders in de hoofdstad maandelijks gemiddeld 20,18 euro per vierkante meter, een stijging met 8,4 procent ten opzichte van een jaar geleden. Dat meldt Pararius.nl, een onlinemarktplaats voor huurwoningen.

De gemiddelde huurprijs in Nederland steeg in dezelfde periode met 1,3 procent naar 12,49 euro per vierkante meter. In tegenstelling tot de huren in Amsterdam zijn die elders in Nederland sinds 2010 vrij stabiel gebleven.

Dat Amsterdam sterk afwijkt, komt volgens Pararius-directeur Jasper de Groot vooral door het gebrek aan betaalbare koopwoningen. Ook is er een tekort aan huurwoningen in het middeldure segment. Daardoor kunnen verhuurders al snel een huurprijs van boven de duizend euro per maand vragen voor woningen die maar net in de vrije sector vallen.

 

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Prijzen koopwoningen in oktober gestegen met 6,6%

    21 november 2025 om 14:51
    • Woningbouw

    Keijzer wil huurregels versoepelen ondanks aangenomen motie

    20 november 2025 om 14:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht