Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Almere net op tijd met plan van aanpak voor huisvesting statushouders

Door Fleur Zomer
schedule 2 min
location_on [xx]km
huisvesting almere statushouders
De gemeente Almere heeft het plan van aanpak voor de huisvesting van statushouders net op tijd klaar. Vrijdag liep een ultimatum van de provincie Flevoland af. Volgens een woordvoerster van de gemeente heeft Almere de plannen om nog dit jaar zo'n 550 statushouders te huisvesten op de deadline-dag opgestuurd naar de provincie en de gemeenteraad.

Almere had al driemaal uitstel gekregen voor het maken en vaststellen van een plan. Eerder werd een conceptplan opgesteld, maar de gemeente trok dat terug omdat het eerst draagvlak wilde krijgen in de gemeenteraad en bij woningcorporaties. De provincie stelde daarop een ultimatum. Almere moest uiterlijk op 2 juni met een plan komen, anders zou de provincie zelf op kosten van de gemeente woningen regelen voor honderden statushouders.

Almere wil onder meer in vier jaar tijd 1000 flexwoningen laten bouwen en bestaande woningen kopen om daar statushouders in te kunnen onderbrengen. De gemeente kiest ervoor om de asielzoekers met een verblijfsvergunning zoveel mogelijk te spreiden over de stad, om integratie te bevorderen. De Jonge benadrukt dat ze statushouders bij de toewijzing van woningen niet de voorkeur wil geven boven andere urgente woningzoekers.

Door: ANP

02 september '25 ( 8:19)

Nationaal Warmtefonds krijgt 200 miljoen euro van ING en Rabobank

De ING en Rabobank stellen elk 100 miljoen euro beschikbaar aan het Nationaal Warmtefonds. Het fonds verwacht dat de bijdrage 12.500 huishoudens helpt bij het energiezuiniger maken van hun woning. Met een lening kunnen ze bijvoorbeeld een warmtepomp aanschaffen of hun vloeren isoleren.

01 september '25 ( 8:53)

Meer hypotheekaanvragen, vooral voor verbouwingen

Mensen hebben in augustus meer hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Vooral huizenbezitters die hun woning wilden verbouwen deden dit vaker.

28 augustus '25 ( 9:57)

Nog steeds veel huurwoningen verkocht, tekort huurhuizen loopt op

De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

28 augustus '25 ( 8:30)

Impact verdwijnen hypotheekrenteaftrek op huizenbezitter 'valt mee', aldus financieel dienstverlener

Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

27 augustus '25 (11:38)

Keijzer: aangepaste woonwet discrimineert, herstel vereist

De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.

26 augustus '25 ( 8:46)

CDA kiest toch voor afbouw hypotheekrenteaftrek om woningmarkt op gang te krijgen

Het CDA maakt "moeilijke keuzes" in zijn verkiezingsprogramma, zoals het afbouwen van de hypotheekrenteaftrek. Dat zei lijsttrekker Henri Bontenbal tijdens de presentatie van het concept-verkiezingsprogramma van zijn partij. Tegenover het afschaffen van dat belastingvoordeel voor huiseigenaren zet de partij een verlaging van de inkomstenbelasting.

26 augustus '25 ( 8:25)

Inwoners Leeuwarden hebben weer stroom, maar mast nog niet stabiel

De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.

22 augustus '25 ( 8:03)

Huizenprijzen in Nederland stijgen minder hard

De stijging van de Nederlandse huizenprijzen is in juli verder afgezwakt. Daarmee lijkt de eerder geconstateerde toename van het aantal te koop staande woningen ook in het begin van het derde kwartaal een prijsdrukkend effect te hebben.

21 augustus '25 (13:17)

ChristenUnie stelt 20 miljard euro voor woningbouw voor

De ChristenUnie wil in de komende tien jaar 20 miljard euro investeren in het bouwen van huizen, staat in het conceptverkiezingsprogramma. Het gaat om 10 miljard euro eenmalig en daarbovenop jaarlijks 1 miljard euro per jaar om woningcorporaties meer mogelijkheden te geven om betaalbare huizen te bouwen.

21 augustus '25 ( 8:46)

Versnelde behandeling levert bijna 6300 extra nieuwbouwhuizen op

De bouw van bijna 6300 woningen is in juli en augustus definitief geworden doordat de Raad van State woningbouwzaken met voorrang heeft behandeld. Dat heeft een woordvoerder van de hoogste bestuursrechter bevestigd na berichtgeving in Trouw. Hij verwacht dat dit aantal de komende tijd eerder toeneemt dan afneemt.