17 maart 2016 om 11:40
< 1 min lezen

Woningverkoop verder in de lift

AMSTERDAM (ANP) - De woningverkopen zitten verder in de lift. Volgens het Kadaster zijn er afgelopen maand 14.866 woningen verkocht. Dat betekent een stijging van ruim 27 procent ten opzichte van een jaar eerder. Vergeleken met januari maand steeg de woningverkoop met bijna een kwart.

Appartementen wisselden procentueel het meest van eigenaar. Hier werd afgelopen maand een stijging van 35,7 procent gemeten ten opzichte van februari 2015. Bij hoekwoningen was de stijging het minst met 18,4 procent. Op maandbasis bleek de tussenwoning het meest aan populariteit te hebben gewonnen. De verkoop van vrijstaande woningen ging het meest bescheiden vooruit.

Overigens werden in heel Nederland meer woningen verkocht. Limburg (plus 41,5 procent) kende de sterkste stijging op jaarbasis. De kleinste stijging werd gemeten in Zeeland, waar 12,7 procent meer huizen werden verkocht.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Woningen sneller verkocht op Funda in 2025

    11 december 2025 om 10:06
    • Woningbouw

    Oplevering nieuwbouw schuift steeds verder naar achteren

    10 december 2025 om 12:57

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht