11 oktober 2016 om 10:43
< 1 min lezen

SP wil huur sociale woningen 400 euro omlaag

DEN HAAG (ANP) - De SP wil de huurprijs voor sociale woningen structureel met 400 euro verlagen. Dat staat in haar verkiezingsprogramma dat donderdag wordt gepresenteerd.

De partij van Emile Roemer wil de opbrengst van de verhuurdersheffing gebruiken om de maatregel te betalen. Verder wil de SP investeren in bouw en isolatie van sociale huurwoningen.

,,Iedereen verdient een betaalbaar dak boven zijn hoofd. Maar zes jaar VVD-beleid heeft een huurexplosie veroorzaakt. De huren stegen de afgelopen zes jaar met 28 procent. Wij breken met deze koers en kiezen voor de huurders”, aldus Roemer.

De SP wil deze week bij de behandeling van de begroting van minister Stef Blok (Wonen) al een voorstel indienen om volgend jaar de huren van sociale woningen te verlagen met 200 euro.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    IMF verwacht geen forse daling huizenprijzen zonder hypotheekrenteaftrek

    17 oktober 2025 om 11:07
    • Woningbouw

    Provincie Noord-Holland wil tempo in woningbouw: ‘Goed is goed genoeg

    15 oktober 2025 om 15:38

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant