26 maart 2012 om 11:26
< 1 min lezen

Twijfel bij corporaties over huurverhoging

DEN HAAG (Novum) – Minstens een op de zes woningcorporaties is niet voornemens om de huur van rijkere huurders te verhogen.

Dat blijkt uit een rondgang van de NOS. Minister van Binnenlandse Zaken Liesbeth Spies (CDA) wil scheefwonen tegengaan door de huur te verhogen van meer gefortuneerde huurders.

Niet alle woningcorporaties juichen dit plan toe. Ze vrezen dat de maatregel slecht uitpakt voor gezinnen en ondernemers.

Zo wordt bij de berekening van het jaarsalaris het inkomen van het hele gezin meegeteld, en dus ook van inwonende kinderen met een baan. Ondernemers met een wisselend inkomen kunnen ook de dupe worden van de maatregel.

Een op de drie corporaties moet nog besluiten of de huurverhoging voor huurders met een inkomen van meer dan 43 duizend euro wordt opgelegd.

Zestien procent van de huurders heeft een inkomen boven dat bedrag, blijkt uit het NOS-onderzoek. Het kabinet wil de huren voor deze groep per 1 juli verhogen.

Bovenop de gebruikelijke jaarlijkse huurverhoging van 2,3 procent mogen corporaties de huren met maximaal vijf procent verhogen.

Voor een woning van zeshonderd euro betekent dat een maandelijkse verhoging van dertig euro. De Kamer moet nog met de maatregel instemmen.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Vooruitzicht hogere rente zorgt voor piek in hypotheekaanvragen

    Gisteren om 10:04
    • Woningbouw

    Huishoudens gaan in 2026 iets meer betalen voor stroom en gas

    27 november 2025 om 16:16

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht