6 december 2016 om 17:06
< 1 min lezen

Vooruitzichten woningmarkt minder rooskleurig

AMERSFOORT (ANP) - Het vertrouwen in de Nederlandse woningmarkt lijkt zijn hoogtepunt voorlopig te hebben bereikt. Onder meer het aanbod van woningen blijft achter bij de vraag. Ook zijn huizen door de stijging van de prijzen minder goed betaalbaar. De vooruitzichten zijn wat minder rooskleurig al wordt dit jaar nog wel een recordaantal woningen verkocht, zo meldde de Vereniging Eigen Huis (VEH) dinsdag.

Voor de vierde maand op rij bereikte de marktindicator van de VEH een stand van 121, wat aangeeft dat het vertrouwen groot is. Maar de stuwende kracht achter de opgelopen score was met name de aanhoudende daling van de hypotheekrente. De laatste weken is er sprake van een lichte rentestijging, waarmee dit effect wegebt.

Momenteel vindt 51 procent van de bevolking dat het nu een gunstig moment is om een huis te kopen. Afgelopen zomer was dit nog 60 procent.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    EIB: ‘Locatiekeuze bepaalt voortgang woningbouw’

    23 december 2025 om 14:14
    • Woningbouw

    Woningen sneller verkocht op Funda in 2025

    11 december 2025 om 10:06

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht