17 maart 2017 om 13:51
< 1 min lezen

Woningverkoop omhoog in februari

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal verkochte woningen in Nederland is in februari met bijna een vijfde toegenomen vergeleken met een jaar eerder. Ten opzichte van een maand eerder is sprake van een groei van 7 procent. Dat blijkt uit cijfers van het Kadaster.

Het Kadaster registreerde vorige maand 17.708 verkochte woningen. Bij alle woningtypes lag de verkoop hoger dan een jaar eerder. Bij vrijstaande woningen was die toename het grootst (ruim 35 procent), bij appartementen het kleinst (14,7 procent).

In bijna alle provincies steeg het aantal verkochte woningen, waarbij Gelderland de grootste stijging kende, met meer dan 34 procent. Alleen in Noord-Holland was een daling te zien (min 2,8 procent).

Het aantal geregistreerde hypotheken nam in februari met bijna 21 procent toe op jaarbasis, tot 26.580.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Kamernet: minder aanbod, hogere kamerhuren

    Vandaag om 11:31
    • Woningbouw

    Onderzoek: woningmarkt kan afschaffing hypotheekrenteaftrek aan

    Gisteren om 10:13

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland