19 april 2012 om 12:38
< 1 min lezen

Uitstel huurverhoging voor scheefhuurders

DEN HAAG (Novum) – Veel woningcorporaties wachten nog met het verhogen van de huur voor rijkere huishoudens. Vanwege de tijdsdruk en problemen rond de invoering heeft het grootste deel van de corporaties besloten om de huurverhoging met een jaar uit te stellen, meldt de NOS donderdag.

De Tweede Kamer stemde vorige week in met een wetsvoorstel hiertoe van minister van Binnenlandse Zaken Liesbeth Spies (CDA). Woningcorporaties mogen daardoor vanaf 1 juli de huren van huishoudens die meer dan 43 duizend euro verdienen met vijf procent verhogen. Spies wil zo het zogeheten scheefwonen tegengaan.

De corporaties vinden de maatregel echter te onduidelijk. Zo moeten de inkomensgegevens vernietigd worden die de corporaties de afgelopen maanden bij de Belastingdienst hadden opgevraagd. Volgens de rechter mogen die gegevens pas opgevraagd worden als het wetsvoorstel is goedgekeurd in de Eerste Kamer.

Omdat de huur maar een keer per jaar mag worden verhoogd, kiezen nu veel corporaties om op 1 juli alleen de gebruikelijke huurverhoging door te voeren. Pas volgend jaar gaan ze de 5 procent extra heffen.

De maatregel leverde eerder al ophef op, omdat het de privacy van huurders zou aantasten.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    Gisteren om 14:45
    • Woningbouw

    Bouwer BAM blijft optimistisch over verkoop nieuwbouwwoningen

    Gisteren om 09:36

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland