5 juli 2018 om 12:21
< 1 min lezen

Huizenprijzen gaan harder dan gedacht omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De huizenprijzen gaan de komende jaren harder omhoog dan eerder verwacht. Dat stelt het Economisch Bureau van ABN AMRO. Oorzaak daarvoor is de rente die waarschijnlijk langer laag blijft.

Dit jaar worden huizen naar verwachting gemiddeld 8,5 procent duurder dan vorig jaar. Tot voor kort gingen de ABN AMRO-economen uit van 8 procent. Voor volgend jaar gaat ABN AMRO uit van een prijsstijging van 7 procent, waar een eerdere raming op 5 procent was gezet.

Overigens kunnen ontwikkelingen als een internationale handelsoorlog alsnog een negatieve invloed hebben op de woningmarkt. De consument zou minder vertrouwen kunnen krijgen in de economie en terughoudender kunnen worden met grote aankopen.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    Gisteren om 14:45
    • Woningbouw

    Meer hypotheekaanvragen, aankoopbedrag op recordniveau

    3 november 2025 om 09:38

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland