Aantal starters dat hypotheek aanvraagt in 5 jaar niet zo hoog geweest
1 mei 2024 om 10:18
< 1 min lezen

Aantal starters dat hypotheek aanvraagt in 5 jaar niet zo hoog geweest

Het aantal starters dat in april een hypotheek heeft aangevraagd is in vijf jaar niet zo hoog geweest, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Zo'n 14.500 starters vroegen vorige maand een hypotheek aan, in april vorig jaar deden nog geen 12.000 starters dit.

Ook het gemiddelde hypotheekbedrag dat starters hebben aangevraagd is volgens HDN het hoogst in vijf jaar. Het aangevraagde bedrag in april kwam uit ongeveer 353.000 euro.

Aantal hypotheekaanvragen

In totaal werden in april ongeveer 45.000 hypotheken aangevraagd, ruim 40 procent meer dan in april 2023, meldt HDN. De hypotheekmarkt is daarmee vorige maand flink hersteld vergeleken met 2023 volgens de organisatie. Het grootste deel van alle Nederlandse hypotheekaanvragen loopt via HDN.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Heijmans ziet verkoop stijgen, maar stedelijke projecten stroef

    31 oktober 2025 om 09:04
    • Woningbouw

    Vervangspijt bij nieuwe vloeren: vijfde van kopers overweegt snelle vervanging

    29 oktober 2025 om 09:03

Aankomende evenementen

03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel