Heijmans ziet de verkoop van nieuwbouwwoningen verder aantrekken
7 mei 2024 om 10:34
< 1 min lezen

Heijmans ziet de verkoop van nieuwbouwwoningen verder aantrekken

Bouwconcern Heijmans ziet de verkoop van nieuwbouwwoningen verder aantrekken. "De stijging van het aantal woningverkopen houdt aan. Met name de vraag naar grondgebonden woningen blijft onveranderd groot, wat vertrouwen geeft voor het vervolg van dit jaar", zegt topman Ton Hillen van de beursgenoteerde onderneming. Grondgebonden woningen zijn huizen met een woonlaag op het straatniveau, vaak met een terras of tuin.

Het gaat om een opsteker voor Heijmans dat afgelopen zomer nog twijfelde of het dieptepunt op de woningmarkt nog moest komen of al achter de rug was. In de laatste maanden van vorig jaar lieten de woningverkopen vervolgens een stijgende lijn zien, wat de bouwer uit Rosmalen optimistisch stemde bij de presentatie van de jaarcijfers in maart.

Meer nieuwbouwwoningen verkocht

In de periode januari tot eind april verkocht Heijmans in totaal 952 woningen. Dat is beduidend meer dan in de eerste maanden van vorig jaar. De cijfers sterken Heijmans in zijn eerder gestelde verwachtingen voor dit jaar. Daarbij mikt het concern op een jaaromzet van 2,5 miljard euro en een winstmarge van minimaal 6,5 procent.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Huishoudens gaan in 2026 iets meer betalen voor stroom en gas

    27 november 2025 om 16:16
    • Woningbouw

    Goedkopere nieuwbouwwoningen gaan vaker naar kopers buiten gemeente

    25 november 2025 om 08:38

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht