5 februari 2019 om 10:46
< 1 min lezen

‘Krapte huizenmarkt zit woonwinkels dwars’

ZEIST (ANP) - Woonwinkels voelen de gevolgen van de krappe woningmarkt. Doordat bij minder verhuizingen ook minder vloeren, badkamers of keukens worden verkocht, verwacht de branche dit jaar een lagere omzet te boeken. Vooral in regio's waar de huizenmarkt op slot zit, zoals rond de vier grote steden, voelen de winkeliers dit.

Vorig jaar sloten woonwinkels in doorsnee nog met een kleine plus van 0,2 procent af, maakt brancheorganisatie INretail bekend. Onderling waren er wel veel verschillen. Zo boekten keukenspeciaalzaken vorig jaar gemiddeld 2,8 procent meer omzet, terwijl meubelzaken, beddenverkopers en gemengde woonwinkels te maken hadden met een daling van de opbrengsten.

Naast de krapte op de woningmarkt, denkt INretail dat dit jaar ook een daling van het consumentenvertrouwen op de omzetcijfers zal drukken. Veel woonwinkels hebben bovendien te kampen met felle concurrentie van onlinewinkels.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Utiliteitsbouw

    Zuid-Holland kiest locatie in Lansingerland voor windturbines

    21 november 2025 om 09:31
    • Utiliteitsbouw

    Vattenfall-centrales gaan definitief naar Tata Steel

    17 november 2025 om 10:33

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht