2 juli 2012 om 12:35
< 1 min lezen

Omstandigheden bedrijven blijven negatief

AMSTERDAM (Novum) – De bedrijfsomstandigheden in Nederland zijn in juni opnieuw verslechterd. De maandag gepubliceerde inkoopmanagersindex van de Nederlandse Vereniging van Inkoopmanagers (NEVI) kwam weliswaar hoger uit, maar bleef onder de grens van vijftig, op 48,9.

In de afgelopen negen maanden kwam de index slechts een keer boven de vijftig uit. Dat was in februari. In mei stond de index het laagst op 47,6. Een stand van onder de vijftig duidt op een krimpende economie.

Voor de samenstelling van de index worden maandelijks driehonderd inkoopmanagers ondervraagd. Hun bedrijven vormen samen meer dan tien procent van het bruto binnenlands product. Zij worden ondervraagd over productie, nieuwe orders, exportorders, ingekocht materiaal, inkoopprijs, werkgelegenheid, levertijden, voorraad ingekocht materiaal en voorraad gereed product.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Prijzen koopwoningen in oktober gestegen met 6,6%

    21 november 2025 om 14:51
    • Woningbouw

    Keijzer wil huurregels versoepelen ondanks aangenomen motie

    20 november 2025 om 14:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht