Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Op de Open Huizen Dag meer woningen opengesteld voor huizenzoekers dan vorige keer

Door ANP
schedule 3 min
location_on [xx]km
Te koop bord huis
UTRECHT (ANP) - Aan de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM doen zaterdag meer huizen mee dan de vorige keer in het voorjaar. Wel ligt het aantal opengestelde huizen, waar je als potentiële huizenkoper langs kunt, nog beduidend lager dan de editie van een jaar geleden.

Volgens huizenwebsite Funda zijn zaterdag tussen 11.00 en 15.00 uur zo'n 6500 woningen te bezichtigen. Bij de vorige Open Huizen Dag in april telde de NVM ruim 5600 deelnemende woningen. Aan de editie van een jaar geleden namen meer dan 9000 huizen deel.

Makelaars weten het uitzonderlijk lage aantal van een half jaar terug aan het beperkte aanbod op de woningmarkt. De NVM merkte dat er veel minder woningen te koop stonden en zei toen ook nog te gaan evalueren hoe het de volgende Open Huizen Dag wilde invullen.

Uiteindelijk is toch besloten aan de traditie niet te tornen, zegt een woordvoerder. Volgens hem bestaat er nog steeds veel behoefte aan een openhuizendag. Dat de vraag naar huizen nog steeds groot is, blijkt ook uit het aantal transacties. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde onlangs ruim 11 procent meer verkochte woningen dan vorig jaar rond deze tijd.

De Nederlandse huizenprijzen zijn intussen naar een nieuw record gestegen, waarmee de woningmarkt weer oververhit lijkt te raken. Wat meespeelt is dat de lonen de laatste tijd flink zijn gestegen, waardoor mensen meer geld hebben om te besteden aan een nieuwe woning. Ook hebben veel hypotheekverstrekkers hun rentes verlaagd.

Hoeveel bezoekers het evenement van zaterdag zal trekken, durft de NVM van tevoren niet te zeggen. "Dat hangt altijd erg af van het weer", klinkt het. De vorige keer trok de Open Huizen Dag 35.000 huizenzoekers. Een jaar geleden, toen er meer huizen meededen, werden 55.000 bezoekers geteld.

05 september '25 ( 9:29)

Huurprijzen woningen fors gestegen in juli

Het huren van een woning was in juli gemiddeld 4,9 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die prijsstijging was minder sterk dan in juli vorig jaar, toen de huren het meest stegen in ruim dertig jaar. Desondanks gaat het om een forse stap in vergelijking met voorgaande jaren. Vooral het huren van een sociale huurwoning bij woningcorporaties werd duurder.

03 september '25 ( 9:03)

D66 stelt stad voor in nieuwe polder tussen Amsterdam en Almere

In het IJmeer tussen Amsterdam en Almere verrijst als het aan D66 ligt een volledig nieuwe stad waar 126.000 mensen kunnen wonen. Daarvoor moet een gebied van 2500 hectare worden ingepolderd. De kosten raamt de partij op zo'n 20 miljard euro. Het is een van de plannen uit het verkiezingsprogramma dat D66 deze week presenteert.

02 september '25 ( 8:19)

Nationaal Warmtefonds krijgt 200 miljoen euro van ING en Rabobank

De ING en Rabobank stellen elk 100 miljoen euro beschikbaar aan het Nationaal Warmtefonds. Het fonds verwacht dat de bijdrage 12.500 huishoudens helpt bij het energiezuiniger maken van hun woning. Met een lening kunnen ze bijvoorbeeld een warmtepomp aanschaffen of hun vloeren isoleren.

01 september '25 ( 8:53)

Meer hypotheekaanvragen, vooral voor verbouwingen

Mensen hebben in augustus meer hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Vooral huizenbezitters die hun woning wilden verbouwen deden dit vaker.

28 augustus '25 ( 9:57)

Nog steeds veel huurwoningen verkocht, tekort huurhuizen loopt op

De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

28 augustus '25 ( 8:30)

Impact verdwijnen hypotheekrenteaftrek op huizenbezitter 'valt mee', aldus financieel dienstverlener

Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

27 augustus '25 (11:38)

Keijzer: aangepaste woonwet discrimineert, herstel vereist

De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.

26 augustus '25 ( 8:46)

CDA kiest toch voor afbouw hypotheekrenteaftrek om woningmarkt op gang te krijgen

Het CDA maakt "moeilijke keuzes" in zijn verkiezingsprogramma, zoals het afbouwen van de hypotheekrenteaftrek. Dat zei lijsttrekker Henri Bontenbal tijdens de presentatie van het concept-verkiezingsprogramma van zijn partij. Tegenover het afschaffen van dat belastingvoordeel voor huiseigenaren zet de partij een verlaging van de inkomstenbelasting.

26 augustus '25 ( 8:25)

Inwoners Leeuwarden hebben weer stroom, maar mast nog niet stabiel

De stroomstoring waarmee Leeuwarden en omgeving sinds maandagmiddag kampten, is voorbij. Het is TenneT gelukt om hoogspanningsstation Schenkenschans weer onder spanning te brengen, meldt de netbeheerder. Liander heeft alle klanten inmiddels weer aangesloten.

22 augustus '25 ( 8:03)

Huizenprijzen in Nederland stijgen minder hard

De stijging van de Nederlandse huizenprijzen is in juli verder afgezwakt. Daarmee lijkt de eerder geconstateerde toename van het aantal te koop staande woningen ook in het begin van het derde kwartaal een prijsdrukkend effect te hebben.