Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Woningnood moet worden teruggedrongen vindt de Tweede Kamer

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 2 min
location_on [xx]km
De Tweede Kamer schreeuwt om een snelle oplossing voor de woningnood. Tijdens een groot debat over de huidige wooncrisis eisten zowel regeringspartijen als oppositie maatregelen om het tekort aan woningen eindelijk terug te dringen.

Coalitiepartij CDA zegt zich grote zorgen te maken, wijzend op het gebrek aan zeker 300.000 woningen. Regeringspartner ChristenUnie vindt dat de overheid tekort schiet. "Het duurt te lang", aldus Kamerlid Carla Dik-Faber. Ook van de VVD "mag het meer", ook al wordt er meer gedaan, zo zegt Daniel Koerhuis.

Oppositiepartijen waren uiterst fel. De PVV vindt dat er te veel goedkope huurwoningen naar niet-Nederlanders gaan. Volgens de PvdA "wordt er niets gedaan." En 50PLUS vroeg om "noodmaatregelen". Er zijn vooral betaalbare woningen nodig, was Kamerbreed te horen.

Verantwoordelijk minister Stientje van Veldhoven erkent de crisis. Maar voor "bouwen, bouwen, bouwen" is "plannen, plannen, plannen" nodig, zei ze. Ze riep gemeenten en provincies om zo snel mogelijk vergunningen af te geven. En ze wil van woningcorporaties weten waarom die minder goedkope huurwoningen hebben gebouwd.

Door: ANP

17 september '25 ( 9:35)

Woonbond: huurders krijgen geen compensatie voor gestegen woonlasten in miljoenennota

De Woonbond reageert kritisch op de miljoenennota, waaruit naar voren komt dat huurders niet worden gecompenseerd voor hogere woonlasten. Weliswaar komen meer mensen volgend jaar in aanmerking voor huurtoeslag, maar die toeslag dekt volgens de belangenvereniging maar een deel van de gestegen huren.

15 september '25 ( 8:41)

Woningzoekenden zien woningmarkt als belangrijkste verkiezingsthema

De helft van de woningzoekende Nederlanders vindt de woningmarkt het belangrijkste thema bij de komende verkiezingen. Dat komt naar voren uit onderzoek van hypotheekadviesketen De Hypotheker in samenwerking met BNR Nieuwsradio. De woningzoekenden hebben veel zorgen over de stijgende woningprijzen, het tekort aan woningen en de concurrentie op de huizenmarkt. Verder heeft bijna driekwart van de ondervraagden er geen vertrouwen in dat de overheid zal slagen in de ambitie om tot 2030 jaarlijks 100.000 nieuwe huizen te bouwen.

11 september '25 (11:23)

Kadaster: meer hypotheken afgesloten door Nederlanders

Het aantal afgesloten hypotheken in Nederland is in de eerste zes maanden van dit jaar flink gestegen. Nederlandse huizenkopers sloten ruim een vijfde meer hypotheken af dan in dezelfde periode een jaar geleden, meldt het Kadaster.

05 september '25 ( 9:29)

Huurprijzen woningen fors gestegen in juli

Het huren van een woning was in juli gemiddeld 4,9 procent duurder dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Die prijsstijging was minder sterk dan in juli vorig jaar, toen de huren het meest stegen in ruim dertig jaar. Desondanks gaat het om een forse stap in vergelijking met voorgaande jaren. Vooral het huren van een sociale huurwoning bij woningcorporaties werd duurder.

03 september '25 ( 9:03)

D66 stelt stad voor in nieuwe polder tussen Amsterdam en Almere

In het IJmeer tussen Amsterdam en Almere verrijst als het aan D66 ligt een volledig nieuwe stad waar 126.000 mensen kunnen wonen. Daarvoor moet een gebied van 2500 hectare worden ingepolderd. De kosten raamt de partij op zo'n 20 miljard euro. Het is een van de plannen uit het verkiezingsprogramma dat D66 deze week presenteert.

02 september '25 ( 8:19)

Nationaal Warmtefonds krijgt 200 miljoen euro van ING en Rabobank

De ING en Rabobank stellen elk 100 miljoen euro beschikbaar aan het Nationaal Warmtefonds. Het fonds verwacht dat de bijdrage 12.500 huishoudens helpt bij het energiezuiniger maken van hun woning. Met een lening kunnen ze bijvoorbeeld een warmtepomp aanschaffen of hun vloeren isoleren.

01 september '25 ( 8:53)

Meer hypotheekaanvragen, vooral voor verbouwingen

Mensen hebben in augustus meer hypotheken aangevraagd, meldt het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Vooral huizenbezitters die hun woning wilden verbouwen deden dit vaker.

28 augustus '25 ( 9:57)

Nog steeds veel huurwoningen verkocht, tekort huurhuizen loopt op

De verkoopgolf van huurwoningen door investeerders hield in het tweede kwartaal aan, waardoor het tekort aan huizen voor potentiële huurders verder opliep. Volgens het Kadaster verkochten beleggers in het afgelopen kwartaal bijna 16.400 woningen. Dat is ruim 42 procent meer dan in hetzelfde kwartaal vorig jaar.

28 augustus '25 ( 8:30)

Impact verdwijnen hypotheekrenteaftrek op huizenbezitter 'valt mee', aldus financieel dienstverlener

Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

27 augustus '25 (11:38)

Keijzer: aangepaste woonwet discrimineert, herstel vereist

De Tweede Kamer heeft een woonwet van het kabinet zodanig aangepast dat die discriminerend uitpakt voor statushouders. Dit moet "gerepareerd" worden, vindt demissionair minister Mona Keijzer (BBB), "waarbij duidelijk is dat dit ingevoegde wetsartikel in deze vorm niet overeind kan blijven". De minister wil in overleg met de Eerste Kamer hoe dit nog aangepast kan worden.