20 september 2012 om 12:18
< 1 min lezen

Geen groei in bedrijfsinvesteringen

AMSTERDAM (Novum) – De groei in het volume van bedrijfsinvesteringen is in juli weer op nul uitgekomen. Een maand eerder werd nog een piek genoteerd. Dat blijkt donderdag uit cijfers van het Centraal Bureau voor de Statistiek.

In juni groeiden de bedrijfsinvesteringen in materiële vaste activa zoals machines, auto’s en gebouwen nog met drie procent ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat werd veroorzaakt doordat veel bedrijven nog snel voor het aflopen van een fiscale regeling per 1 juli auto’s hebben aangeschaft.

De nulgroei van juli betekent wel een verbetering ten opzichte van de maanden voor juni. In februari, maart, april en mei daalden de bedrijfsinvesteringen elke maand met ongeveer vijf procent op jaarbasis. Alleen in januari was ook sprake van groei noch krimp.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    6 november 2025 om 14:45
    • Woningbouw

    Bouwer BAM blijft optimistisch over verkoop nieuwbouwwoningen

    6 november 2025 om 09:36

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland