20 september 2012 om 13:32
< 1 min lezen

Weer fors minder bouwvergunningen verleend

UTRECHT (Novum) – Het aantal verleende bouwvergunningen voor nieuwbouwwoningen is in de eerste helft van dit jaar verder gekelderd. Dat komt vooral door de scherp gedaalde vraag uit de marktsector, blijkt uit donderdag door het Centraal Bureau voor de Statistiek gepubliceerde cijfers.

Het totale aantal verstrekte vergunningen, een belangrijke indicator voor het sentiment op de woningmarkt, daalde in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder met 37 procent naar zeventienduizend. Ten opzichte van topjaar 2006 werden aan marktpartijen zelfs zeventig procent minder vergunningen verleend. Projectontwikkelaars en bouwbedrijven zien door de malaise op de woningmarkt weinig brood in nieuwbouwprojecten.

De daling van het aantal verstrekte vergunningen was met 56 procent het sterkst in de provincie Utrecht. In Limburg, waar relatief veel woningen in eigen beheer worden gebouwd door particulieren, was de afname met elf procent het kleinst

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Prijzen koopwoningen in oktober gestegen met 6,6%

    21 november 2025 om 14:51
    • Woningbouw

    Keijzer wil huurregels versoepelen ondanks aangenomen motie

    20 november 2025 om 14:25

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht