25 januari 2012 om 15:50
< 1 min lezen

Oud-directeur Rochdale failliet verklaard

LELYSTAD (Novum) – Oud-directeur van de Amsterdamse woningstichting Rochdale Hubert Möllenkamp is failliet verklaard. De rechtbank in Lelystad heeft het faillissement dinsdag uitgesproken, laat een woordvoerder weten.

Möllenkamp werd begin 2009 op staande voet ontslagen omdat hij zichzelf volgens de woningstichting onder meer onterechte beloningen en andere financiële voordelen had toegekend. Ook zou hij zichzelf een te hoge pensioenvoorziening hebben toebedeeld.

Rochdale deed in 2009 aangifte tegen de oud-directeur. Het is nog niet duidelijk of hij strafrechtelijk wordt vervolgd. Wel loopt er nog een procedure waarin de woningstichting zes miljoen euro van Möllenkamp terugeist.

Naast een riant inkomen had Möllenkamp onder meer een dure sportwagen met chauffeur en een villa met tennisbaan en zwembad in Spanje. Hij zou ook steekpenningen en cadeautjes van zakenrelaties hebben aangenomen. De zaak kwam aan het rollen toen De Telegraaf in 2008 over de ‘zonnekoning’ schreef.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    EIB: ‘Locatiekeuze bepaalt voortgang woningbouw’

    23 december 2025 om 14:14
    • Woningbouw

    Woningen sneller verkocht op Funda in 2025

    11 december 2025 om 10:06

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht