3 augustus 2011 om 17:38
< 1 min lezen

Samen werken aan de Hoogstraat

VLAARDINGEN – De Hoogstraat is de oudste straat van Vlaardingen. Lang vormde deze straat het stadshart en de toegangspoort tot de gemeente. Anno 2011 staat een groot aantal panden in de historische binnenstad leeg.

De Stichting Stadsherstel Vlaardingen pakt de komende vier jaar het historische centrum flink aan. De stichting koopt panden en knapt deze op, zo meldt de gemeente Vlaardingen.

Daarnaast renoveert de stichting gevels en helpt ondernemers onder bepaalde voorwaarden bij de huur (huursuppletie) . Het uiteindelijke doel is een binnenstad met een gevarieerd winkelaanbod en een betere uitstraling van de historische panden. De Stichting Stadsherstel is mogelijk gemaakt door het Fonds Schiedam Vlaardingen, de woningbouwcorporaties, de Rabobank en de gemeente.

Voortgang
Inmiddels heeft de stichting negen aanvragen ontvangen voor pand- en gevelrenovatie, willen vier ondernemers een winkel- of horecagelegenheid starten in de Hoogstraat, zijn er drie aanvragen binnengekomen voor huursuppletie en worden er twee gesprekken gevoerd met pandeigenaren over het verwerven van panden.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Jonge starters steeds vaker succesvol in koop eerste woning

    7 januari 2026 om 09:14
    • Woningbouw

    Mijdrecht krijgt er op termijn 67 nieuwe woningen bij op terrein van apotheek De Ronde Venen

    31 december 2025 om 13:10

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht