9 december 2011 om 10:48
< 1 min lezen

Schade door storm in IJmuiden

IJMUIDEN (ANP) – De storm heeft donderdagavond huisgehouden in IJmuiden. Op twee plekken ontstond schade aan gebouwen.

Zo klapte het platte dak van café Savage aan de Wijk Zeeërweg door de wind dubbel en kwam het half over het pand te hangen. Van het woonzorgcentrum aan de Keizer Wilhelmstraat rukte de storm enkele gevelplaten los die op straat terechtkwamen.

De politie zette de straat af. Volgens de eigenaar van het café viel bij hem de schade mee en bleef de tap gewoon open. “Het was een beetje koud, dat is alles”, vertelde hij. Met hulp van de brandweer werd het dak provisorisch vastgezet.

Bij het zorgcentrum, waar een achttal aluminium gevelplaten werden losgeblazen, kregen bewoners van belendende woonhuizen het advies bij de ramen weg te blijven. De mensen werden niet geëvacueerd.

Ook de bewoners van het zorgcentrum konden in hun onderkomens blijven. Niemand raakte gewond door het rondvliegende aluminium. Volgens een woordvoerster van de veiligheidsregio Kennemerland wachten de hulpdiensten op het luwen van de storm.

Daarna wordt met de reparatie van de gevel begonnen. Tot die tijd blijft de omgeving in de richting van de storm afgezet.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Mijdrecht krijgt er op termijn 67 nieuwe woningen bij op terrein van apotheek De Ronde Venen

    31 december 2025 om 13:10
    • Woningbouw

    EIB: ‘Locatiekeuze bepaalt voortgang woningbouw’

    23 december 2025 om 14:14

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht