4 maart 2015 om 11:58
< 1 min lezen

Stijging ozb is sterker dan afgesproken

(Novum) - De onroerendezaakbelasting (ozb), de belasting die elke huiseigenaar moet betalen, stijgt dit jaar sterker dan was afgesproken. Daarmee houden gemeenten zich niet aan de afspraak met het Rijk. Dat maakte de Vereniging Eigen Huis dinsdag bekend.

Volgens de vereniging stijgt de ozb dit jaar met gemiddeld 3,4 procent in vergelijking met vorig jaar. De afspraak was om de ozb dit jaar met maximaal 3 procent te laten stijgen. De organisatie blijft daarom aandringen bij de landelijke politiek voor een duidelijk maximum voor de stijging van de belasting op de eigen woning.

In gemeenten als Muiden, Veendam en Boekel neemt de ozb met tientallen procenten toe, meldde de vereniging. In 29 gemeenten is sprake van een toename met 10 procent of meer. In andere gemeenten zoals Alkmaar-Schermer en Hardinxveld-Giessendam gaat de ozb juist flink omlaag.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    De beste gereedschapskist voor beginners: dit zijn de toppers van 2025

    6 november 2025 om 14:45
    • Woningbouw

    Bouwer BAM blijft optimistisch over verkoop nieuwbouwwoningen

    6 november 2025 om 09:36

Aankomende evenementen

19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant
09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland