19 september 2011 om 11:55
< 1 min lezen

“Toeslagenfraude treft duizenden”

DEN HAAG (Novum) – Duizenden mensen zijn mogelijk gedupeerd door fraude met huur-, zorg- en kinderopvangtoeslagen. De toeslagen werden naar een ander bankrekeningnummer weggesluisd, maar de belastingdienst eist het geld in veel gevallen wel terug.

Dat schrijft NRCnext op basis van een anonieme bron. De toeslagen werden ondertekend met een willekeurige DigiD-handtekening, waarbij het rekeningnummer werd gewijzigd. De belastingdienst controleerde bewust niet of de persoon achter de DigiD wel de aanvrager was.

Inmiddels is het niet meer mogelijk toeslagen aan te vragen met de digitale identiteit van iemand anders. In ieder geval de bewoners van enkele straten in Rotterdam zijn getroffen.

Het ministerie van Financiën zegt in het dagblad geen aantallen te kunnen verstrekken, maar in een deel van de gevallen heeft de dienst excuses aangeboden aan slachtoffers en de eis tot terugbetaling ingetrokken. De belastingdienst zegt alles in het werk te stellen om het geld terug te halen bij de fraudeurs. PvdA-Kamerlid Pierre Heijnen kondigt maandagochtend aan mondelinge vragen te gaan stellen over de kwestie.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Meer bouwvergunningen, maar minder huizen opgeleverd

    Gisteren om 11:06
    • Woningbouw

    Hoge investeringsdruk wordt onhaalbaar voor corporaties

    Gisteren om 09:37

Aankomende evenementen

09 Feb
Infra Relatiedagen 2026
  • Overijssel
11 Jan
InfraTech2027
  • Zuid-Holland
25 May
Future Facade 2027
  • Utrecht