15 maart 2012 om 11:27
< 1 min lezen

Turkije bouwt kamp voor vluchtelingen Syrie

ISTANBUL (ANP/AFP) – Turkije is begonnen met de bouw van een groot tentenkamp dat 20.000 vluchtelingen uit Syrië kan herbergen. Het kamp komt in de zuidoostelijke provincie Sanliurfa, nabij de grens met Syrië. Turkije is daarmee op alles voorbereid, zei de provinciale gouverneur woensdag.

Afgelopen maand heeft Turkije weer een toenemend aantal Syrische vluchtelingen opgevangen. Honderden mensen per dag ontvluchten het geweld van het regime van president Bashar al-Assad.

Momenteel verblijven al meer dan 13.500 Syriërs in tentenkampen in de provincie Hatay. Daarnaast wordt een ‘containerstad’ gebouwd tussen Hatay en Sanliurfa. Maar Turkije vreest dat de huidige kampen onvoldoende ruimte zullen bieden. „We bereiden ons voor op elk scenario”, aldus gouverneur Celalettin Guvenc.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    FIOD arresteert twee mannen voor vermoedelijke fraude met woningverhuur

    Gisteren om 13:28
    • Woningbouw

    ANWB: veel Nederlanders vrezen dat energietransitie te duur wordt

    Gisteren om 10:08

Aankomende evenementen

28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant
19 Nov
Beton Event 2025​​
  • Noord-Brabant