Vol stroomnet kost Nederland tot 40 miljard euro per jaar; hinder voor woningbouw
12 september 2024 om 10:36
< 1 min lezen

Vol stroomnet kost Nederland tot 40 miljard euro per jaar; hinder voor woningbouw

Het volle stroomnet kost Nederland elk jaar tot 40 miljard euro, heeft adviesbureau Boston Consulting Group berekend. Dit probleem hindert de woningbouw, belemmert de groei van bedrijven en vertraagt de verduurzaming, melden de onderzoekers in een rapport.

De overheid en netbeheerders doen volgens de onderzoekers niet genoeg om de problemen op het stroomnet op te lossen. Een grote hoeveelheid groene energie kan niet worden aangesloten op het stroomnet en in Almere dreigt de bouw van 75.000 huizen vast te lopen, omdat er onvoldoende ruimte is op het net voor de woningen en publieke voorzieningen.

Economie stimuleren

Het geld dat Nederland door de problemen elk jaar verliest kan volgens de onderzoekers oplopen als bedrijven die veel energie verbruiken Nederland verlaten door stijgende energiekosten. De problemen aanpakken stimuleert de economie en levert het land jaarlijks ongeveer 4 tot 12 miljard euro op, aldus het rapport.

Relevante artikelen

Alles van woningbouw
    • Woningbouw

    Man zwaargewond na val van 60 meter uit hijskraan op bouwterrein Tilburg

    Gisteren om 11:39
    • Woningbouw

    Studenten demonstreren tegen woningnood en komen met voorstellen

    25 september 2025 om 12:58

Aankomende evenementen

06 Oct
PREFAB 2025
  • Noord-Brabant
28 Oct
Afbouw Vakdagen 2025
  • Zuid-Holland
03 Nov
HoutPro+ 2025
  • Noord-Brabant