Onderzoek naar instorting pand
Zaterdagavond waren bouwvakkers in het pand bezig voor een verbouwing van het interieur. Een woordvoerder van de gemeente zei dat het om een herinrichting van het interieur ging. Het onderzoek moet aan het licht brengen welke werkzaamheden er precies zijn uitgevoerd in het monumentale pand waarin een Pearle-winkel gevestigd was. Als het alleen om aanpassingen aan het interieur ging, was waarschijnlijk geen vergunning nodig, maar ook dat wordt onderzocht.
Het eeuwenoude pand stortte zaterdag rond 23.00 uur in. Er vielen geen slachtoffers. De winkel zou wegens de verbouwing komende week dicht zijn.
De naastgelegen souvenirwinkel De Kleine Winst, waar de schilder Jheronimus Bosch gewoond en gewerkt heeft, en de Febo blijven voorlopig gesloten, tot duidelijk is hoe het puin kan worden opgeruimd zonder deze panden verder te beschadigen.