Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Blankenburgtunnel: weggegooid geld

Door Redactie Nationale Bouwgids
schedule 7 min
location_on [xx]km

DEN HAAG - Onder de noemer "Blankenburgtunnel: weggegooid geld" organiseren natuur- en milieuorganisaties a.s dinsdag een protestactie tegen de aanleg van de Blankenburgtunnel.

Die dag gaat de Tweede Kamer in debat met minister Schultz van Haegen over de Blankenburgtunnel. Voorafgaand aan dat debat zullen 'minister-president Mark Rutte en minister Melanie Schultz' ruim 1 miljard euro in deze heilloze tunnel gooien.

Ivo Stumpe, campagneleider verkeer van Milieudefensie: "De Blankenburgtunnel is een peperduur plan dat zowel verkeerskundig als wat rentabiliteit betreft een infrastructureel fiasco wordt, weggegooid geld dus. In deze tijden van bezuinigingen is dat wat ons betreft onverantwoord."

Doodsteek voor groene long Rotterdam en Den Haag
Teo Wams, directeur Natuurmonumenten: "De Blankenburgtunnel is een aderlating voor het eeuwenoude polderlandschap tussen Rotterdam en Den Haag, Midden-Delfland. Dat wordt nu ook bevestigd door de nieuwste onderzoeksresultaten van de minister."

"Zo blijkt dat de Blankenburgtunnel zeer grote negatieve effecten heeft op juist die dier- en plantensoorten waar het toch al het slechtst mee gaat in ons land. Je kunt maar één keer zo'n uniek gebied kapotmaken."

"De groene oase Midden-Delfland is van onschatbare waarde in een regio waar het groentekort het hoogste van het land is. Daar leg je geen nieuwe zesbaanssnelweg door aan. Dat willen wij de Tweede Kamer met onze actie op het hart drukken."

'Rutte en Schultz aan de haal met ruim 1 miljard'
Op dinsdag 13 maart om half vier gooien 'minister-president Rutte en minister Schultz' ruim 1 miljard in de heilloze tunnelmond van de Blankenburgtunnel. Tijdens de actie zullen een aantal Tweede Kamerleden aanwezig zijn van de commissie Infrastructuur en Milieu.

Campagneleider verkeer Ivo Stumpe van Milieudefensie en directeur Natuurmonumenten Teo Wams zullen mede namens Actiecomité Blankenburgtunnel Nee, Milieufederatie Zuid-Holland en Groeiend Verzet, de Kamerleden aanspreken op hun verantwoordelijkheid bij het debat.

Nieuwe Westelijke Oeververbinding
Er zijn allerlei infrastructurele en verkeerskundige oplossingen bedacht voor de verkeersproblemen in de regio Rotterdam. Het Rijk wil een extra verbinding aanleggen tussen de snelwegen A20 en A15 in de vorm van een tunnel onder de Nieuwe Waterweg en een nieuw stuk snelweg.

De Blankenburgtunnel, één optie, is een hele dure maatregel die verkeerskundig weinig meer kán zijn dan een verdubbeling van de Beneluxtunnel. Maar vanwege de tol en de files op het Kethelplein scoort hij ook daar onvoldoende.

Er zijn betere manieren om de haven te ontsluiten en betere manieren om files te bestrijden. Volgens de organisaties moet er in de discussie rond de Nieuwe Westelijke Oeververbinding breder gekeken worden naar oplossingen voor verkeersproblemen.

© Nationale Bouwgids

24 juli '25 (15:56)

NS zet extra lange treinen in tijdens Canal Parade

De NS zet rond de Canal Parade op 2 augustus in Amsterdam extra lange treinen in van en naar Amsterdam. Het spoorwegbedrijf verwacht op die dag extra drukte op de trajecten Utrecht-Amsterdam en Schiphol-Amsterdam, mede door werkzaamheden op Amsterdam Centraal.

17 juli '25 (14:30)

Nederland voor Europees Hof gedaagd om spoorverdeling aan NS

De Europese Commissie stapt naar het Europese Hof van Justitie, omdat Nederland het binnenlandse treinverkeer heeft gegund aan de NS. De Europese Commissie heeft Nederland al eerder gewaarschuwd, omdat de directe toewijzing in strijd is met de Europese regels. Nu stapt de commissie dus naar de rechter, die kan besluiten om Nederland een boete te geven.

17 juli '25 (14:30)

Regionale spoorvervoerders noemen stap Europese Commissie logisch

Regionale spoorvervoerders hadden de Europese rechtszaak over de toewijzing van het spoor aan NS al verwacht. "Wij vinden deze stap van de Europese Commissie logisch en in het geheel niet onverwacht", reageert Arriva-directeur Anne Hettinga, tevens voorzitter van de Federatie Mobiliteitsbedrijven Nederland (FMN).

16 juli '25 (12:11)

Treinverkeer rond Rotterdam hervat na systeemstoring

De treinstoring rond Rotterdam is voorbij. Een woordvoerder van ProRail laat weten dat de systeemstoring verholpen is en de treinen weer gaan rijden. Reizigers krijgen het advies de reisplanner te raadplegen, omdat het even kan duren voordat alle treinen weer normaal rijden.

16 juli '25 ( 9:12)

Geen treinen rond Rotterdam door systeemstoring

Rond station Rotterdam rijden woensdagochtend geen treinen als gevolg van een "systeemstoring", meldt de NS. Er rijden geen treinen op de trajecten tussen Rotterdam en Den Haag, Leiden, en Utrecht. Ook rijden er geen Intercity Direct-treinen tussen Rotterdam en Schiphol en rijden er minder treinen op de hogesnelheidslijn tussen Rotterdam en Breda.

14 juli '25 ( 9:02)

Treinverkeer Rotterdam pas hervat na tunnelveiligheid, waarschuwt ProRail

De stroomstoring in de Willemsspoortunnel in Rotterdam is verholpen, maar de treinen kunnen nog altijd niet rijden tussen Rotterdam en Rotterdam Zuid. Dat komt doordat er nog uitgebreid wordt getest met de systemen in de tunnel, zegt ProRail.

14 juli '25 ( 8:49)

Ook zondag hinder op spoor bij Rotterdam door storing

De problemen met het treinverkeer bij Rotterdam door een storing in een spoortunnel duren nog zeker tot zondag 14.15 uur. Dat meldt NS. Er rijden geen hsl-treinen tussen Rotterdam en Breda en ook tussen Rotterdam en Dordrecht rijden geen treinen.

11 juli '25 (14:25)

Botsing tussen trams in Rotterdam: acht lichtgewonden

Bij een kop-staartbotsing tussen twee trams in Rotterdam zijn vrijdagochtend acht mensen lichtgewond geraakt. Drie van hen moesten naar het ziekenhuis. Hun verwondingen lijken niet ernstig, zegt een politiewoordvoerder. "Dan moet je denken aan hechtingen."

09 juli '25 (15:25)

Files op komst door vakanties, evenementen en werkzaamheden

Het wordt komend weekend opnieuw druk op wegen in Nederland en populaire Europese vakantielanden. Een combinatie van vertrekkend vakantieverkeer, lokale drukte door evenementen en wegwerkzaamheden leidt vanaf vrijdagmiddag tot files, verwacht de verkeersinformatiedienst van de ANWB. Vrijdag begint in de regio Noord de zomervakantie, die in de regio Zuid een week eerder begon.

27 juni '25 ( 9:30)

Alle Rijkswegen weer vrijgegeven na NAVO-top

De N44 is vrijgegeven en daarmee zijn alle rijkswegen die afgesloten waren in verband met de NAVO-top weer open voor verkeer. Dat meldt Rijkswaterstaat donderdagavond.