Site logo
searchclose
Artikelen
Vacatures
Bedrijven
search
add
Banner

Drenthe: Geen besluit over dierentuin Emmen

Door Glaskoning.nl
schedule 2 min
location_on [xx]km

ASSEN/EMMEN (ANP) – De provincie Drenthe stelt het besluit uit om Dierenpark Emmen 12 miljoen euro steun te geven voor verhuizing en nieuwbouw.

Reden is dat de gemeente Emmen onvoldoende heeft aangetoond dat de dierentuin zelf voor 30 miljoen euro aan externe financiers heeft gevonden. Dat was een harde voorwaarde voor de steunverlening, aldus de provincie dinsdag.

Gemeente en dierentuin krijgen nu tot 1 februari de tijd aan te tonen dat ze hun zaken op orde hebben. Dierenpark Emmen verkeert al lange tijd in zwaar weer, onder meer door teruglopende bezoekersaantallen.

Met de nieuwbouw (kosten ruim 200 miljoen euro) buiten het centrum van Emmen hoopt het dierenpark jaarlijks 1,3 miljoen bezoekers trekken. De 12 miljoen euro van de provincie bestaat voor de helft uit een subsidie. De andere 6 miljoen is een lening.

Door Glaskoning.nl
Stieltjesweg 16, 6827 BV , Arnhem
04 september '25 ( 8:52)

Bouwstop Shell-fabriek voor biobrandstoffen flinke tegenvaller, zegt Hermans

DEN HAAG (ANP) - Minister Sophie Hermans (Klimaat, VVD) noemt het "natuurlijk een tegenvaller" dat olie- en gasconcern Shell definitief stopt met de bouw van zijn biobrandstoffenfabriek in Rotterdam. "Door dit besluit zijn we als Nederland naar verwachting nu meer aangewezen op import." Maar ze wil niet ingaan op de onderliggende redenen omdat het om "een individuele investeringsbeslissing van Shell" gaat.

03 september '25 (11:24)

Rotterdam: bouwstop Shell-fabriek 'zeer teleurstellend'

ROTTERDAM (ANP) - Shells besluit om de bouw van een biobrandstoffenfabriek in Rotterdam stop te zetten, is "buitengewoon teleurstellend". Dat vindt de Rotterdamse wethouder Robert Simons, verantwoordelijk voor economie en haven. Volgens hem illustreert de bouwstop een bredere trend in de Rotterdamse haven. "Het investeringsklimaat in Nederland is simpelweg niet meer concurrerend op Europese schaal", stelt hij.

29 augustus '25 ( 8:46)

Industrieprijzen in Nederland licht gedaald

De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen waren in juli opnieuw licht lager, na een kleine daling in juni. Gemiddeld daalden de afzetprijzen met 0,1 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In juni daalden de prijzen met 0,3 procent.

29 augustus '25 ( 8:37)

Sif verlaagt winstverwachting voor windmolenpalen

Funderingsspecialist Sif heeft de verwachtingen rond de winstgevendheid dit jaar fors naar beneden bijgesteld. Het in palen voor windmolens gespecialiseerde bedrijf meldt dat de uitbreiding van zijn fabriek op Maasvlakte 2 bij Rotterdam langer duurt dan gepland, wat op de resultaten drukt. Ook verwacht Sif dat de ontwikkeling van nieuwe windparken op zee op de korte termijn trager zal gaan.

28 augustus '25 ( 8:56)

Overheid en Van Gogh Museum in de clinch over renovatie, 'misschien dicht'.

Tussen het Van Gogh Museum en de overheid is een conflict ontstaan over de bekostiging van grootschalig onderhoud van de Amsterdamse kunstinstelling, zegt museumdirecteur Emilie Gordenker in een interview met The New York Times (NYT). Als er geen oplossing komt, moet het museum mogelijk dicht, zegt zij, want zonder de nodige werkzaamheden kan "de veiligheid van de collectie, bezoekers en medewerkers niet langer worden gegarandeerd". "Het is het laatste wat we willen, maar als het niet anders kan, zullen we het pand moeten sluiten."

19 augustus '25 (10:17)

GroenLinks-PvdA zet koers op kleinschalige landbouw en versnelling verduurzaming

Kleinschaligere en meer natuurvriendelijke landbouw speelt een belangrijke rol bij verduurzaming, schrijft GroenLinks-PvdA in haar concept-verkiezingsprogramma. De partij wil boeren die veel stikstof uitstoten verplaatsen, helpen verduurzamen en in het uiterste geval uitkopen.

12 augustus '25 (16:20)

Chinese vastgoedreus Evergrande verdwijnt van beurs Hongkong

Het grote Chinese vastgoedconcern Evergrande, dat al jaren kampt met financiële problemen, wordt in Hongkong van de beurs gehaald. Daarmee komt een einde aan een tijdperk voor de ooit succesvolle projectontwikkelaar, die met zijn val het symbool werd voor de crisis in de Chinese vastgoedsector.

30 juli '25 ( 9:30)

Verkoopprijzen in de Nederlandse industrie blijven dalen

De prijzen die Nederlandse industriebedrijven vragen voor hun goederen waren in juni opnieuw lager, na een daling in mei. Gemiddeld daalden de afzetprijzen met 0,2 procent ten opzichte van dezelfde maand vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In mei daalden de prijzen met 0,6 procent.

24 juli '25 (11:32)

Enexis: 9 000 zakelijke klanten wachten op stroomaansluiting

Ruim 9000 zakelijke klanten van netbeheerder Enexis staan momenteel in de wachtrij voor een nieuwe of zwaardere stroomaansluiting, ondanks recordinvesteringen in het elektriciteitsnet. Dat zijn er ruim duizend meer dan vorig jaar. Omdat het stroomnet in veel plaatsen vol zit, groeit de kans op overbelasting en storingen.

23 juli '25 ( 9:38)

KPN breidt positie op Nederlandse glasvezelmarkt verder uit

KPN blijft groeien op de Nederlandse glasvezelmarkt. Het telecombedrijf dekt met samenwerkingspartner Glaspoort inmiddels twee derde van Nederland af, ofwel ongeveer 5,5 miljoen huishoudens. KPN is daarmee koploper op de glasvezelmarkt. Het concern zegt ook gestage vooruitgang te boeken bij het aansluiten van woningen en het activeren van nieuwe glasvezellijnen.